Rugsėjo 26-toji – Europos kalbų diena
Kiekvienais metais rugsėjo 26 -ąją Europoje švenčiame kalbų diena, kuri pabrėžia senojo žemyno kalbų įvairovę ir svarbą. Tam, kad būtų išsaugotas šis unikalus Europos kultūrinis paveldas, rudenį startuoja naujas internetinis kalbų projektas „Lingvo.info“, prie kurio kūrimo prisideda ir lietuvių lingvistai.
„Lingvo.info“ projekto tikslas – prisidėti prie Europos kalbų įvairovės išsaugojimo, teikti įdomią ir naudingą informaciją apie jas gimtąja kalba vartotojams. Galutinis projekto produktas - internetinis puslapis „Lingvo.info“, kuris bus inovatyvus, interaktyvus, įdomus ir draugiškas vartotojui.
Tam, kad sukurtų inovatyvią ir patrauklią internetinę platformą, bendram darbui susivienijo lingvistikos specialistai iš visos Europos. Internetinė svetainė startuos 17 skirtingų kalbų, tačiau vėliau ją papildys ir likusios žemyno kalbos.
Internetinės svetainės lankytojai lingvo.info ras Europos kalbų aprašymus, įdomius faktus, kalbų istoriją. Taip pat čia bus galima mokytis kalbų bei surasti specifinę informaciją, kuri aktuali ne tik laisvalaikiu besidomintiems kalbomis, bet ir šios srities specialistams. Jauniesiems svetainės lankytojams kalbų žavesį atskleis interaktyvus lingvistinis žaidimas „Lingvomania”.
„Europos kalbų paveldas yra labai turtingas, tai - tikras lobis kalbomis besidomintiems žmonėms. Mes turime labai daug lingvistinių fenomenų, egzistuojančių tarp artimiausių kaimynų, pavyzdžiui, Slovakų kalboje yra trys giminės, o kaimyninėje Vengrijoje – nei vienos! Kaip tik šiuos kalbų niuansus ir įvairovę suprantamai ir paprastai mes norime atskleisti naujame internetiniame projekte „Lingvo.info“,- pasakoja Rusų kultūros centro Lietuvoje vadovė Nadežda Petrauskienė, viena iš projekto koordinatorių.
Projekto organizatorių teigimu, vienas svarbiausių „Lingvo.info“ aspektų yra tai, kad visa informacija bus pateikiama skirtingomis Europos kalbomis, todėl ji pasieks daug platesnę ir įvairesnę auditoriją.
„Iš savo patirties matome, kad internete yra tikrai sudėtinga surasti patikimos ir įdomios informacijos apie Europos Sąjungos kalbas, ypač jei mokame kalbėti ir skaityti tik gimtąja kalba. Tada tampame labai apriboti, net izoliuoti ir negalime suprasti kitų kalbų, pažinti kaimyninių šalių kultūros. „Lingvo.info“ išspręs šią problemą, kuri ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, nemokantiems anglų kalbos“, - tikina N. Petrauskienė.
„Šiuo projektu mes norime prisidėti prie Europos kalbų įvairovės išsaugojimo ir parodyti europiečiams, ypatingai jauniems žmonėms, kad kalbos padeda ne tik bendrauti, bet jas mokytis gali būti išties smagu, o jų įvairovė ir unikalumas žavi“, - sako ji.
„Lingvo.info“ projektas vienija 9 partnerius iš 7 Europos valstybių: Lietuvos, Vokietijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos, Danijos ir Slovėnijos. Bendras daugiataučių kalbos specialistų darbas leidžia į kalbas pažvelgti daug giliau, atskleisti jas iš skirtingų kultūrinių perspektyvų, parodyti jų įvairovę, o svarbiausia – pažinti jas visomis Europos kalbomis.
Projektas yra finansuojamas ES „Mokymosi visą gyvenimą“ programos
Apie projektą:
„Lingvo.info“ projekto tikslas – prisidėti prie Europos kalbų įvairovės išsaugojimo, teikti įdomią ir naudingą informaciją apie jas gimtąja kalba vartotojams. Galutinis projekto produktas - internetinis puslapis „Lingvo.info“, bus inovatyvus, interaktyvus, įdomus ir draugiškas vartotojui. Puslapių dizainas ir turinys bus pritaikytas įvairių informacinių-komunikacinių technologijų (IKT) įsisavinimo lygio vartotojams, jų poreikiams. Tinklalapis supažindins su įvairiomis kalbomis, internetiniais mokomaisiais kursais ir įtrauks lankytojus į tarpusavio komunikacijos procesą. Projektas yra finansuojamas ES „Mokymosi visą gyvenimą“ programos.